Gorcums Museum | Doe Zolder

38 keer bekeken 0 reacties

Laat je creativiteit los op de Doe Zolder. Op de derde verdieping van het museum vind je de Doe Zolder. Hier mag je zelf aan de slag. Experimenteren, ontwerpen, creëren: alles kan. De activiteiten op de Doe Zolder passen altijd bij de wisseltentoonstelling.

Soort activiteit

Binnen
Creatief
Musea
Experimenten

Leeftijd

Hele gezin

Beestenboel – Kunst met een staartje

4 oktober 2025 t/m 29 maart 2026

Vanaf Werelddierendag verandert het Gorcums Museum in een Beestenboel. In een tentoonstelling voor jong en oud geven hedendaagse kunstenaars een verrassende hoofdrol aan dieren.

Laat je een glimlach ontlokken door de aapjes van Marjolijn Mandersloot, verwonder je over het evenwichtsgevoel van de dieren van Peter Bastiaanssen en bekijk hoe Marcel Witte zich afvraagt hoe lang de pinguïn nog zonder vrieskist kan.

Maar er is meer. Ga op museumsafari en haal je neus op bij het schijtende paard van Keez van der Knaap of ga in gesprek met de klepperende mosselen van Jelle Korevaar.

Fotograaf Johannes van Camp en stadsdichter Martin Rensen maakten een interactieve installatie met de titel Dierbaar over Gorcumers en hun huisdier. Daarnaast is de historische afdeling aangevuld met lokale fabels en feiten over dieren en komen op de Doezolder dieren uit volksverhalen tot leven.

Afbeeldingen

Waarderen

0 (0 waarderingen)
Cookie-instellingen